GOOGLE’DA YER ALIYOR MUSUNUZ?

Google da sizin için faydalı olacak anahtar kelimelerde yer almak yeni web siteleri için çok zordur. Düşündüğünüz anahtar kelimelerde yıllardır hizmet veren sitelerin önünde yer almak oldukça zordur. Web sitenizi yayınladıktan sonra bazı anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Fakat sektörünüz için gerekli olan anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer almak oldukça zor ve uzun bir süredir. Ama imkansız değildir. Bu işlemi kendinizde yapabilirsiniz. Ama her zaman birşeylerin eksik kalacağınıda bildirmek isteriz. Bu yüzden herkesin düşündüğü gibi bu işi bilene yaptırmak en hızlı ve sonuç odaklı çözüm olacaktır.

 

GOOGLE ARAMA SONUÇLARINDA YER ALMANIZ İÇİN İZLEDİĞİMİZ TEMEL ADIMLAR

 

1. Web siteniz google’da yer alıyor mu?

Sektör lideri web sitelerin Seo çalışmalarına önem verip bu çalışmayı sürekli yaptırdıklarını düşündüğünüzde ufak tefek seo tüyoları ile bunları geçmeniz zor olacaktır. Alanında profesyonel kişiler ile çalışmadıkça bunu başarmak zordur. Her şeyin başında öncelik web siteniz google’da yer edinmesini sağlamak. Buradan kastımız google aramalarında ilk 100 sayfa içerisinde olmanız bir başarıdır. Daha sonra bu başarının üstüne daha fazlasını katarak google’da üst sıralara yükselme başlamış olacaktır.

 

2. Kullanıcılarınıza kaliteli içerik sunuyor musunuz?

Kullanıcılarınızın web sitenizde zaman geçirmesini sağlamak için tasarımı basit kolay gezilebilir web sitesi olmalıdır. İçerisinde gezinemedikleri ve aradığını bulamadıkları web sitelerinden çıkış oranları çok yüksektir. Bu durum göz ardı edilmemesi gereken başlıca konudur. Web sitenizi inceledikten sonra gerekli adımları belirler bu adımları izledikten sonra sizde anlaşılık kolay bir siteye kavuştuğunuzu anlamış olacaksınız. Web sitesi içerisindeki bilgiler özgün olmalıdır. Diğer sitelerden kopyala yapıştır yapılmamalıdır. Web sitenizin içeriğini özgünlük kontrolü yaparak özgün bir siteye sahip olmanız için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Yeri geldiğinde makale satın alarak bu sorunu gideriyoruz.

 

3. Yerel işletme kaydı

Bir çok kişinin göz ardı ettiği çok sonraları bu adımı yaptığı aşikardır. Bizde bu işlem en başta yapılmalıdır. İşletmenizi google my business sayfasına ekliyor ve doğrulanmasını sağladıktan sonra kullanıcılarınız için gerekli bilgileri buraya girdikten sonra işletmeniz google haritalar kısmında da yer edinmeye başlamış oluyor.

 

3. İçerikleriniz tüm cihazlarda hızlı ve kolay erişilmelidir.

Google mobil uyumlu web siteleri mobil aramalarda ön planda tutmaktadır. Kullanıcılarınızın çoğunun bu zamanda yaptığı bir çok aramayı mobil telefon üzerinden yaptığını düşündüğünüzde  mobil web sitelerinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Mobil uyumlu web siteye sahip olduktan sonra Google hizmeti olan AMP uygulamasınıda web sitenize  uygulayarak normal mobil sitenin bir üstüne geçerek arama sonuçlarında bir tık daha öne çıkmanızı sağlamış oluyoruz.

 

GOOGLE SEO İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN